16th ianuarie 2021
Home » Sorana Cîrstea impresionează la Dubai! S-a calificat în sferturi cedând doar 6 game-uri în două meciuri

de reporterpenet

Sorana Cîrstea 86 (WTA) s-a calificat miercuri în sferturile de finală ale turneului ITF de 100.000 de dolari de la Dubai (Emiratele Arabe Unite), după 6-0, 6-3 cu Elisabetta Cocciaretto (134 WTA).

Sorana Cîrstea a obţinut biletul pentru sferturile de finală ale turneului ITF de la Dubai, reuşind o nouă victorie impresionantă! Sportiva din Târgovişte a „distrus-o” pe italianca Elisabetta Cocciaretto, într-o oră şi 15 minute de joc, potrivit prosport.ro

Cîrstea a făcut spectacol în primele zile la Dubai, cedând numai 6 game-uri în cele două meciuri disputate. „Sori” a defilat în optimi, dar şi în primul tur, scor 6-2, 6-1 cu Anna Blinkova (Rusia, cap de serie numărul 4).

Dacă ţi-a plăcut articolul, te așteptăm să intri în comunitatea REPORTERPENET.RO pe FACEBOOK